+420 734 713 084 wikilist@wikilist.cz

Chová nejen pštrosy

ale také krávy a prasata a to vše v kvalitě BIO. Naše pštrosí maso skvěle využijete v kuchyni a je vhodné pro všestrannou úpravu. Vlastností pštrosího masa jsou pro lidské tělo velmi blahodárné, jelikož je maso dietní s nízkým obsahem cholesterolu proto je ta správná alternativa právě pro Vás. 

Je vhodne nejen pro grilování ale i pro další způsoby úpravy (například pečení, steaková úprava). I vy si nyní můžete vychutnat požitesk z chutného, šťavnatého a křehkého masa. 

Pštrosí maso patří mezi masa špičkové třídy, ocení ho i skuteční gurmáni. Maso je tmavé, mimořádně jemné, na pohled a chuť něco mezi telecím masem a srnčím. Nemá téměř žádný tuk, obsahuje jen nepatrné množství cholesterolu a má vysoký obsah proteinů, železa, vitamínů skupiny B a to v maximálně využitelné podobě. Pro svůj vysoký obsah bílkovin a nízkou kalorickou hodnotu je pštrosí maso vhodné pro dietní stravování. Můžeme ho použít i při dietách žlučníkové, diabetu, onemocnění střev nebo metabolickém syndromu, dobře se hodí i pro těžce pracující. Jelikož je chuťově málo výrazné, dobré je maso nakládat do různých marinád.

Maso necháváme dozrát ve vakuu po dobu 1 – 2 týdnů, čímž zvýrazňujeme křehkost a šťavnatost masa – působením enzymů se uvolní struktura svaloviny a vazby mezi jednotlivými svalovými vlákny, čímž se maso stane ještě křehčí.

Zásady zpracování pštrosího masa:

• Maso na steaky nařežeme na plátky a mírně naklepeme. Jelikož se jedná o poměrně hutnou svalovinu, je vhodné maso po naklepání vždy marinovat. (například v jogurtu a ve směsi koření)

• Nejlepší koření vhodné pro naložení pštrosího masa je například – drcený kmín, sojová omáčka, grilovací koření a rozhodě by neměl chybět česnek.

• Maso po naložení necháme odležet minimálně 20 minut, pokud máte více času nebude to naškodu (delší odležení zkvalitní chuťové vlastnosti masa).

• Po odležení opékáme maso na prudko. Můžeme přidat na kolečka nakrájenou cibuli, sýr, slaninu, atd.

• Jako přílohu můžeme podávat například různou zeleninu, vařené brambory ale i rýži.

• Pštrosí kýtu můžeme také upravit jako řízky, svíčkovou a podobně.

• Maso, které je podobné kližce, můžeme zpracovat jako hovězí guláš, popřípadě jej můžeme připravit se zeleninou.

Balení masa:
Po jatečním zpracování v hygienických podmínkách je maso vychlazeno na 2°C a baleno jako:

• výsekové maso do přířezu (doba zrání 3 dny,trvanlivost 7 dní)

• baleno do vakua (doba zrání min. 1 týden, trvanlivost v závislosti na teplotě až 4 týdny)

• jednotlivé kusy jsou baleny do vakua, balíčky ve velikosti cca 1-2.5 kg

Ceník:
Ceny Vám sdělíme na požádání při konkrétním zájmu o výrobky.

U nás si také můžete zakoupit pštrosí peří a pštrosí kůži. Mezi naše další služby patří provoz Pily kde nabízíme prodej palivového dřeva, dále prodej stavebního a truhlářského dřeva, palubek nebo také plotové výplně.