+420 734 713 084 wikilist@wikilist.cz

Zábava a Kultura

Adam Chlpík alias „REST“

Slovenský raper Rest, vlastním jménem Adam Chlpík je na Československé scéně stabilně známým jménem. Jeho kariéra začala v roce 2003 ve freestyle battlech. Přes battly se dostal v roce 2010 k první desce s DJ Fatte s názvem Premiéra, která měla obrovský úspěch a odstartovala Restovu sólovou kariéru.

Touto deskou se taky přidal k dodnes existujícímu a velice populárnímu labelu Ty Nikdy. V roce 2012 vyšla společná deska s Ty Nikdy. V říjnu 2013 se opět spojil s DJ Fatte na desce Střepy. Poslední sólo deska od Resta vyběhla do světa v roce 2018 s názvem Restart.

Tato deska měla největší úspěch ze všech, jelikož jeho tvorba jaksi šla s jeho životními příběhy čili i on sám „restartoval“ svojí životní cestu. Vydal se na cestu sportování, zdravé stravy, a ještě více se zaměřil na poselství dobrých hodnot pro své fanoušky. Nejvíce se věnuje běhu, basketbalu a posilování.

V říjnu 2018 vyšla druhá společná deska s jeho labelem pod názvem Akta X. Aktuálně Rest pracuje na 4. sólové desce, na kterou se všichni fanoušci těší. Zatím se z ní objevili písničky jako: Díky, Tobě a Fénix. Všechno tyto písničky naprosto odkazují na jeho dosavadní život a vděčnost jeho fanouškům.

Aktuálně tedy Rest uspokojuje své posluchače skrze sólo písničky i skrze svůj merch, který i odkazuje na jeho písničku z roku 2016 Čas Hulit.Tento merch najedete na webu Čas Hulit, který patří mezi fanoušky k nejoblíbenějším. Všechen tento merchandising je spojen s brandem Čas hul it. Jelikož Rest používá i svojí druhou přezdívku pod Restovski, tak s tímto názvem založil svůj hlavní web + e-shop. Zde se dá najít kompletní merch, od čepic přes mikiny, trička po skleněná brčka a v neposlední řadě i všechny jeho desky na CD, po případě poslední desku Restart si můžete fajnšmekr dopřát na vinylu. Oba tyto weby jsou kvalitně a moderně zpracovány.